Doç. Dr. Murat KAN, Yonca Akademilerin 2024/2025 eğitim açılış metni yayınladı

Doç. Dr. Murat KAN, Yonca Akademilerin 2024/2025 eğitim açılış metni yayınladı

Doç. Dr. Murat KAN YONCA AKADEMİ 2024/2025 Eğitim Yılı Açılış Konuşmasında,Cumhuriyetimizin 100. Yılına Dair Büyük İdealleri ve Hedefleri Olan YONCA AKADEMİ, Türkiye’nin İnsan Kaynağının Yetiştiği Fidanlık İşte Burada Bugün Bütün Heyecanıyla Hazırdır Değerli Akademisyen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz, Öğrencilerimiz, YONCA Akademi’nin Kıymetli Çalışanları ve Takipçileri,2024-2025 eğitim-öğretim yılını açarken hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, YONCA Akademi eğitim […]

Doç. Dr. Murat KAN YONCA AKADEMİ 2024/2025 Eğitim Yılı Açılış Konuşmasında,
Cumhuriyetimizin 100. Yılına Dair Büyük İdealleri ve Hedefleri Olan YONCA AKADEMİ, Türkiye’nin İnsan Kaynağının Yetiştiği Fidanlık İşte Burada Bugün Bütün Heyecanıyla Hazırdır

Değerli Akademisyen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz, Öğrencilerimiz, YONCA Akademi’nin Kıymetli Çalışanları ve Takipçileri,
2024-2025 eğitim-öğretim yılını açarken hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, YONCA Akademi eğitim kurumumuzu tercih ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederiz. Hoş geldiniz.

Değerli velilerimiz; gençlerimizin nitelikli bireyler olarak çok yönlü olarak yetişmesi ve bir üst öğrenim programına hazırlanması yolculuğunda bizlere inandığınız ve güvendiğiniz; ayrıca eğitimin uzun, meşakkatli ancak kutlu yolculuğunda yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Geleceğin Mimarı Kıymetli Akademisyen Arkadaşlarım;
İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu Akademimizde vakit, ışıldayan gözlerle umutla bakan gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlama vaktidir. Ben eminim ki hepimiz bu topraklara olan vicdan borcumuzu memleket aşkımızla yoğurarak samimiyet ve özveriyle çalışmak, YONCA Akademi kurumlarının Vizyonu ve Misyonu doğrultusunda gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecanlı ve enerji doluyuz.

Yetişkinler olarak bizleri bu günlere hazırlayan öğretmenlerimiz oldu. Biz onlarla var olduk, onların emekleriyle hayatı çok farklı bir şekilde yaşamaya başladık. Huzurunuzda üzerimde hakkı olan kendi öğretmenlerimi, bayrağın dalgalandığı her yerde bizi bekleyen yürekler var diyerek şehit düşen tüm öğretmenlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, Rabbimden rahmet niyaz ediyorum.

Geleceğimizin umudu kıymetli gençler, varlığınız bizim en büyük gücümüzdür.

Ülkemizin başarılı bilim insanları, siyasetçileri, sanatçıları, iş adamları, sporcuları, öğretmenleri, askerleri, doktorları, mühendisleri sizlerin arasından çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılına dair büyük idealleri ve hedefleri olan Türkiye’nin insan kaynağının yetiştiği fidanlık işte burada bugün bütün heyecanıyla hazırdır.

Sizlere tavsiyem; Allah’ın her birinize bahşettiği yeteneklerin, kabiliyetlerin, özünüzde bulunan o gizli hazinelerin farkına varmanızdır. Bizler sadece kendimizden değil ailemizden, arkadaşlarımızdan, çevremizden ve bağrından çıktığımız milletimizden de sorumluyuz. Başarılı bir kariyer planı yanında en büyük hedefimiz aynı derecede iyi insan olmaktır. Hayatta vicdanlı, ahlaklı, merhametli, özgüven ve sorumluluk sahibi bireyler olmak en az okuldaki ve işteki başarı kadar önemlidir. Akıl ve kalp, insanı iyi insan yapan en önemli iki rehber, iki yol göstericidir. Bunun için sizlerden ufkunuzu geniş, zihninizi açık, merakınızı canlı, kalbinizi temiz, vicdanınızı önde tutmanızı bekliyoruz. Lütfen kimsenin içinizdeki heyecanı örselemesine müsaade etmeyin. Gözü ve gönlü pas tutmuşların umudunuzu karartmasına izin vermeyin.

Kendinize inanın, milletinize inanın. Her karışında bir şehit yatan bu güzel ülkemizin gücüne inanın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olmaktan daima iftihar edin.

Yüzlerinizdeki umudu, gözlerinizdeki ışığı görüyor, ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Umudumuzun tazelendiği bu anlamlı günde her birinize başarılar diliyorum.

Sözlerimi tamamlamadan tatil, hafta sonu, mesai dışı demeden kurumu eğitim öğretim yılına hazırlamak hem fiziksel anlamda hem de eğitim öğretim anlamında eksikleri tamamlayabilmek için soluksuz emek veren yöneticilerimize ve tüm personelimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile yeniden yüksek hedeflere ulaşacağımız, başarılı çalışmaları hep birlikte taçlandıracağımız 2024-2025 eğitim ve öğretim yılının ülkemize, milletimize ve eğitim camiamıza iyilik, güzellik ve başarı getirmesini diliyor, tüm gençlerimizi muhabbetle kucaklarken YONCA AKADEMİ ailesini saygıyla selamlıyorum.

    Doç. Dr. Murat KAN                                                                                                   
     YONCA AKADEMİ                                                                                                                       
 Yönetim Kurulu Başkanı                                                                                                        

Doç. Dr. İlknur GENÇOĞLU YILDIRIM
           YONCA AKADEMİ                                                                                                                       
   Akademisyen Kurum Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM